Podsumowanie akcji charytatywnej “Pocieszacze kieszonkowe”

Projekt EmpatiJa to nie tylko cykliczne warsztaty psychologiczne dla dzieci w klasach, ale także promowanie wolontariatu oraz innych form pomocy i wsparcia ludzi w potrzebie. Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią być empatyczni i pomagać innym.

Wraz z Fundacją Martyny Wojciechowskiej UNAWEZA nasi uczniowie zorganizowali akcję w ramach Projektu EmpatiJa pt. „Pocieszacz kieszonkowy”.

„Pocieszacz kieszonkowy”, to nasz szkolny produkt zrobiony z pudełek po zapałkach (każdy zrobiony ręcznie i niepowtarzalny!). W środku ślicznego pudełeczka jest niespodzianka, którą można było odkryć dopiero po jego zakupie.

„Pocieszaczy kieszonkowych” udało się nam stworzyć aż 300 i sprzedać prawie wszystkie w jeden dzień! Fundusze ze sprzedaży Pocieszaczy przekazaliśmy Fundacji UNAWEZA – dzieciom z Meksyku. Zebraliśmy 1.425 zł

Nasi uczniowie mieli też okazję spotkać się z Panią Małgorzatą – reprezentantką Fundacji Martyny Wojciechowskiej i posłuchać jej opowieści o pomaganiu na światową skalę.