Pocieszacz kieszonkowy

• gallery

Szanowni Rodzice,
Nasi uczniowie wiedzą już, jak pomagać sobie nawzajem. Reagują, gdy ktoś z ich klasy ma gorszy dzień, jest smutny, strapiony, zmęczony, czy zestresowany. Pomagają sobie w trudnych sytuacjach, wspierając dobrym słowem, żartem, „przytulaskiem”, czy dzieląc się kanapką.

Projekt EmpatiJa to nie tylko cykliczne warsztaty psychologiczne dla dzieci w klasach, ale także promowanie wolontariatu oraz innych form pomocy i wsparcia ludzi w potrzebie. Nasi uczniowie udowodnili, że potrafią być empatyczni wobec siebie, więc teraz chcą tę umiejętność wykorzystać do tego, by pomagać na większą niż klasowa skalę.

Wraz z Fundacją Martyny Wojciechowskiej UNAWEZA nasi uczniowie zorganizują akcję w ramach Projektu EmpatiJa pt. „Pocieszacz kieszonkowy”.

„Pocieszacz kieszonkowy”, to nasz szkolny produkt zrobiony z pudełek po zapałkach (każdy zrobiony ręcznie i niepowtarzalny!). W środku ślicznego pudełeczka jest niespodzianka, którą można odkryć dopiero po jego zakupie.

„Pocieszaczy kieszonkowych” udało się nam stworzyć aż 200! Koszt jednego pudełeczka to min. 5 zł. Fundusze ze sprzedaży Pocieszaczy będą przeznaczone na Fundację UNAWEZA – dzieci z Meksyku. Szczegóły poniżej:

Pomoc dzieciom z Meksyku

Dzieci pepenadores, nieformalnych zbieraczy śmieci w Mexico City, żyją bez elektryczności, bieżącej wody, często muszą pomagać rodzicom na wysypisku – szukają rzeczy, które nadają się do odzysku, butelek PET, kartonów, metalu – zamiast się uczyć i bawić. Tak żyją tu całe rodziny – grzebią w odpadach od 4 rano do zmierzchu, a często i z latarkami, w nocy. Innej pracy tu nie ma.

Fundacja UNAWEZA we współpracy z lokalną organizacją Utopia zapewni dzieciom szkolne wyprawki, zajęcia sportowe i edukacyjne. Bo nauka to dla nich jedyna droga ucieczki przed smutną rzeczywistością do lepszego życia. Organizacja ma pod opieką niemal 150 podopiecznych.

Wielu z Nich, gdy przychodzi na popołudniowe zajęcia sportowe, z samoobrony, matematyki czy czytania, od rana niczego nie jadło. Żyją w skrajnej biedzie, bez perspektyw. Grupa Dzieciaków zbiera się kilka razy w tygodniu, by zapomnieć o swojej smutnej codzienności. Nauka, zabawa i sport to jedyne drogi ucieczki do innego świata.

Źródło: www.unaweza.org

Pocieszacze kieszonkowe będą sprzedawane przez naszych uczniów w szkole 12.12.2019 od rana (w dzień naszego świątecznego spotkania). Do tego czasu zapraszamy Państwa do podziwiania pięknych plakatów przygotowanych przez dzieci promujących naszą akcję.

W ramach dodatkowych zajęć dzieci będą miały okazję spotkać się z reprezentantką Fundacji UNAWEZA i dowiedzieć się, jak wygląda praca w organizacjach pozarządowych i profesjonalna pomoc ludziom na całym świecie.

Marzy nam się, aby nasi uczniowie wzrastali w przekonaniu, że aby pomagać innym potrzebna jest jedynie empatia i odrobina kreatywnego myślenia.

Z góry dziękujemy za Państwa zaangażowanie i wsparcie.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zofia Piersa-Poddębniak