Szukasz szkoły podstawowej, która indywidualnie podejdzie do potrzeb Twojego dziecka? Chcesz zapewnić mu jak najlepszy start w przyszłość i możliwość odkrywania oraz rozwoju swoich talentów bez barier językowych?

The International School otworzy Twoje dziecko na świat i rozwinie pasję uczenia się.
Dzięki kameralnym, max. 18 osobowym klasom każde dziecko może rozwijać się optymalnie, a program jest dopasowany do jego potrzeb.


166
Uczniów
43
Nauczycieli
5
Native Speakerów
300
Absolwentów

The International School jest niepubliczną, międzynarodową szkołą podstawową w Warszawie.
Dzieci uczące się w klasach 0-3 przebywają w budynku przy ulicy Działkowej, natomiast dzieci uczące się w klasach 4-8 przebywają w zespole szkolnym przy ulicy Jagielskiej.

Co nas wyróżnia?

SKUTECZNY PROGRAM MIĘDZYNARODOWY

The International School prowadzi nauczanie w pięciu językach: angielskim, polskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Od 15 lat z sukcesem wykorzystujemy metodę immersji, dzięki której dzieci bez wysiłku, skutecznie uczą się języków obcych. Kanadyjski program nauczania realizowany przez pedagogów - Native Speakerów przeplata się z lekcjami polskojęzycznymi organizowanymi zgodnie z podstawą programową MEN.

Każdego roku weryfikujemy rezultaty pracy z uczniami. Na nasz sukces edukacyjny składają się przemyślany program, współpraca pomiędzy domem a szkołą, dobór materiałów oraz indywidualizacja sposobów pracy z konkretną klasą. Uwzględniamy potrzeby edukacyjne danej grupy uczniów, dzięki czemu uczniowie efektywnie i w najodpowiedniejszy dla siebie sposób przyswajają wiedzę i umiejętności potrzebne na kolejnym etapie edukacji. Dajemy pewność, że dzieci będą mogły z powodzeniem kontynuować edukację w każdym miejscu na świecie.

DOŚWIADCZENI PEDAGODZY ANGLOJĘZYCZNI

The International School to zespół składający się z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli przedmiotowych oraz kadry nauczycielskiej z Kanady i Stanów Zjednoczonych. Zagraniczni nauczyciele nie są jedynie lektorami języka angielskiego, a w pełni wykształconymi i doświadczonymi nauczycielami, posiadającymi wykształcenie pedagogiczne oraz kwalifikacje i odpowiednie uprawnienia. Jest to fakt, który wyróżnia nas na mapie szkół dwujęzycznych.

„Zajęcia prowadzone w języku angielskim oraz skuteczna nauka języków obcych sprawią, że dziecko bez problemu odnajdzie się w każdym środowisku, a w przyszłości będzie miało przewagę na rynku pracy.”

„W szkole panuje atmosfera życzliwości i zrozumienia. Poznawanie różnych kultur ułatwi dziecku funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku. Czas spędzony z rówieśnikami w The International School, nie tylko umocni w nim szacunek do różnorodności każdego człowieka, ale również rozwinie kompetencje miękkie, asertywność i ciekawość świata.”

INDYWIDUALNY TOK NAUCZANIA

W The International School cenimy każdego ucznia jako niezależnego, kreatywnego młodego człowieka. Naszym podopiecznym zapewniamy różnorodne możliwości uczenia się, aby każde dziecko w swoim tempie odkryło drzemiące w nim talenty i aspiracje. Naszą misją jest zaszczepienie pasji uczenia się, którą każdy uczeń będzie nosił w sobie przez całe życie. Chcemy zapewnić mu lepszy start w wymarzoną przyszłość.

Przyjęcie ucznia do szkoły następuje po pozytywnym przejściu procedury rekrutacji. Nie jesteś pewien czy dziecko polubi nową szkołę? Sprawdź to razem z nim - zapisz dziecko na dzień próbny.

CIĄGŁY ROZWÓJ

Wierzymy, że dążenie do doskonałości to partnerstwo i współdziałanie między wszystkimi podmiotami życia ucznia: domem, społecznością, pedagogami i rówieśnikami. Cenimy indywidualność każdego dziecka, respektując jednocześnie potrzeby klasy, a dobro naszych uczniów jest dla nas najważniejsze.

Mając na uwadze zapewnienie jak najlepszej atmosfery sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi, zdecydowaliśmy się oddzielić klasy nauczania początkowego od starszych roczników i przeznaczyć dla nich osobny budynek. Dzięki temu dzieci mają szkołę, której wyposażenie dostosowane jest do potrzeb i wieku każdego ucznia.

Jak wyglądają placówki Szkoły Międzynarodowej w Warszawie?

Obie szkoły The International School znajdują się w cichej i spokojnej okolicy na skraju zielonego Lasu Kabackiego. Budynki leżą w odległości ok. 1 km od siebie, co pozwala na sprawny dowóz dzieci w różnym wieku do obu placówek.

SZKOŁA UL. DZIAŁKOWA

dla dzieci z klas 0-3
Klasy 0-3 uczą się w placówce The International School przy ulicy Działkowej. Wybudowany w 2011 roku budynek szkoły jest wygodnym, nowoczesnym i przyjaznym miejscem dla najmłodszych. Znajdują się w nim przestronne, odpowiednio wyposażone sale dydaktyczne, hala sportowa z zapleczem sprzętowym oraz szatnie i jadalnia. Wszystkie sale wyposażone są w tablice multimedialne, rzutniki i nowoczesne pomoce szkolne, które pozwalają dzieciom odkrywać swoje pasje i uczyć się poprzez praktykę. Budynek wyposażony jest w wentylację mechaniczną wraz z rekuperacją i klimatyzacją, dzięki której w szkole panuje optymalna temperatura niezależnie od pogody.

Stawiamy na rozwój relacji i wzajemne zaufanie. Każda klasa ma przypisanych na stałe trzech nauczycieli: nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciela wspomagającego oraz nauczyciela edukacji kanadyjskiej – pedagoga i native speakera, którzy czuwają nad rozwojem każdego dziecka.

SZKOŁA UL. JAGIELSKA

dla dzieci z klas 4-8
Klasy 4-8 uczą się w budynku Szkoły Międzynarodowej przy ulicy Jagielskiej, który został zaadoptowany na potrzeby szkoły w roku 2008. Obecnie w szkole przy Jagielskiej uczy się około 90 uczniów, a kameralne klasy sprawiają, że każdy uczeń, nauczyciel i rodzic czuje się tu jak w domu. Wszystkie z 6 sal dydaktycznych, w których prowadzone są zajęcia, zostały wyposażone w tablice multimedialne, rzutniki oraz wentylację mechaniczną i klimatyzację, dzięki czemu dzieci w komfortowych warunkach mogą zdobywać nową wiedzę. Nowoczesna pracownia komputerowa, rozwijający kreatywność art room oraz międzynarodowa biblioteczka pozwala na zdobywanie umiejętności i kompetencji przydatnych na dalszej ścieżce rozwoju.

W budynku znajduje się również szkolna stołówka oraz sportowa hala namiotowa. Nauczyciele programu kanadyjskiego ściśle współpracują z wychowawcami klas i polskim zespołem czuwając nad dobrym samopoczuciem i rozwojem każdego dziecka.