Projekt humanistyczny „Przygoda z książką – słowo i obraz”

„Kto czyta, żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.

Każda z książek na półce to inna historia, inna przygoda. Każda jest oknem na świat, a raczej na wiele światów – tych rzeczywistych i tych wyobrażonych. Kiedy już wydaje nam się, że książka odeszła w przeszłość, że miejsce jej zajęły filmy, komputery i wirtualna rzeczywistość, pojawia się pisarz, który na nowo porywa wyobraźnię i zapełnia księgarnie zafascynowanymi jego twórczością czytelnikami. Mały czarodziej wybierający się do szkoły magii, czy współcześnie żyjący młody człowiek zmagający się z codziennymi problemami stają się wtedy bohaterami zbiorowej wyobraźni. W czasie naszych zajęć realizowanych w ramach projektu humanistycznego spotkamy się z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Katarzyną Wasilkowską. Dowiecie się, skąd się biorą pomysły, jak zostać pisarzem, jak skonstruować postać bohatera i wymyślić fabułę.

Porozmawiamy też o adaptacji filmowej i spróbujemy opowiedzieć literackie historie za pomocą obrazów. Na zakończenie zorganizujemy kiermasz książek. Jeśli przeczytaliście już książkę i nie chcecie do niej wracać, możecie ją przynieść na kiermasz. Niech powędruje do innego czytelnika i zabierze go w krainę wyobraźni!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *