Dojrzewanie – normalna sprawa!

Szanowni Rodzice,

Ze względu na dużą ciekawość uczniów starszych klas tematyką związaną z dojrzewaniem, zachęcamy do otwartych rozmów z dziećmi. W ofercie książek do wypożyczenia w kąciku psychologicznym mamy bardzo ciekawe pozycje ułatwiające rodzicom zajęcie się tematem ciała, różnic, zmian, emocji itd.

Zgodnie z najnowszą wiedzą psychologiczną otwarte rozmowy rodziców z dziećmi na nurtujące je tematy związane z dojrzewaniem, zwiększą ich szansę na kształtowanie się pozytywnego obrazu swojego ciała, zmniejszą ryzyko depresji nastoletniej, zaburzeń odżywiania, pogłębią relację z rodzicem oraz dadzą im narzędzia do radzenia sobie ze zmianami. (WHO “Standardy edukacji seksualnej w Europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem”).

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami książek, tak by nasi uczniowie wkraczali w świat zmian z radością i pewnością, że sobie z nimi poradzą. Wszystkie wybrane przez nas pozycje promują ciałopozytywność i uwzględniają różny poziom ciekawości tematem u dzieci w tym wieku. Zachęcamy, by Państwo podążali za indywidualnymi potrzebami dziecka i na bieżąco reagowali na jego poznawcze i emocjonalne potrzeby. Propozycje czytelnicze do wypożyczenia w naszej szkole.

Więcej na ten temat: https://dziecisawazne.pl/dlaczego-dzieci-potrzebuja-edukacji-seksualnej-wedlug-who/


Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *