Rodzeństwo bez rywalizacji

Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie,by samemu żyć z godnością
Adele Faber Elaine Mazlish

Jeśli, jako rodzice pragniemy, aby między naszymi dziećmi tworzyła się więź oparta na bliskości, współpracy, wzajemnym szacunku i trosce przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności naszej postawie.
Bardzo wartościowa książka dla tych rodziców, którzy do tej pory nie zdawali sobie sprawy z tego, że ich rola w relacji między ich dziećmi jest kluczowa. Znajdziemy w niej odpowiedzi na pytania, co zrobić, aby wzmocnić relację między rodzeństwem, jak wspierać dzieci w rozwiązywaniu konfliktów oraz jak nie podsycać postawy rywalizacji.

Fragment książki:
„Kiedy zaczyna się bitwa między rodzeństwem, nie musimy czuć się sfrustrowaniu, zrozpaczeni, czy bezradni. Uzbrojeni w nowe metody i nowe umiejętności możemy doprowadzić do zawarcia pokoju pomiędzy zwaśnionymi stronami.”

Serdecznie polecam
Zofia Piersa-Poddębniak
Psycholog, Psychoterapeutka