Created with GIMP

Anna Perkowska

Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej

W roku 2005 ukończyłam Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. I od tego czasu nieprzerwanie pracuję z dziećmi. Wraz z zaangażowaniem na rzecz pracy z dziećmi rodziła się potrzeba poszerzania swoich umiejętności i wykształcenia. Na Uniwersytecie Warszawskim zdobyłam kwalifikacje do nauczania dzieci najmłodszych i zarządzania placówkami oświatowymi. Ukończyłam również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończony kurs wychowawcy kolonijnego oraz kierownika kolonii i wycieczek umożliwiają mi uczestnictwo w wyjazdach z dziećmi, z których czerpie ogromną radość i cenne doświadczenie. Dwukrotnie wzięłam udział w Kursie Dobrej Zabawy, a wyniesione z kursu metody służą mi w pracy z dziećmi oraz w prowadzaniu warsztatów dla przyszłych animatorów i wychowawców kolonijnych. Codzienna praca z dziećmi stała się moją pasją i póki co nie wyobrażam sobie innego zajęcia. W swej pracy koncentruję się przede wszystkim na potrzebach dzieci, ich zainteresowaniach i zdolnościach oraz doskonaleniu wszystkich tych umiejętności, które są gwarancją sukcesu w dalszej edukacji. U swych wychowanków zaszczepiam radość nauki, a nie traktowanie jej jako czysty obowiązek czy konieczność.

W wolnym czasie lubię podróżować, zwiedzać, prowadzić samochód, jeździć na rowerze i nartach, spacerować, grać w siatkówkę, badmintona oraz gry planszowe. Lubię teatr, kino, muzykę, szczególnie filmową oraz przyrodę, wieś i folklor. Mam wielki sentyment do Hiszpanii, interesują się kulturą tego kraju, a to za sprawą trzykrotnej pieszej podróży do Santiago de Compostela szlakiem francuskim, północnym i portugalskim.

Lubię specyfikę naszej szkoły – dwuprogramowość, gdzie języki i kultury świata ścieraja się ze sobą, to bardzo ubogacające doświadczenie, to też wielkie wyzwanie. Cieszę się również, że pracuję w gronie wspaniałych nauczycieli, pedagogów, specjalistów, którzy z odpowiedzialnością, zaangażowaniem i radością podchodzą do swojej pracy.

Inni członkowie