Edukacja seksualna

• gallery

Szanowni Rodzice,
W związku z tym, że obecnie w polskich szkołach brakuje edukacji seksualnej, nie zmienia to faktu, że temat jest bardzo aktualny również w naszej szkole, a ciekawość poznawcza dzieci pozostaje często niezaspokojona. Postanowiliśmy wyjść z propozycją wsparcia Państwa w często trudnych rozmowach w domu, a tym samym przygotowania na zaskakujące pytania dzieci mogące pojawić się w każdym wieku.
Zachęcamy do tego, aby nie udzielać wymijających odpowiedzi, ani nie mówić dziecku, że odpowiemy na wszystko, gdy podrośnie. Ryzykujemy, że dziecko już nigdy nie wróci do nas z podobnym tematem, a odpowiedzi będzie szukać, gdzie indziej. Środowisko szkolne sprzyja wymianie informacji między uczniami, zadbajmy o to, by dzieci dzieliły się wartościowymi spostrzeżeniami.

W tym miesiącu koncentrujemy się na kwestiach związanych z tematem dorastania, zmian, różnic, cielesności, granic, seksualności oraz emocji z tym związanych. Poniżej nasze propozycje mogące wesprzeć Rodziców w rozmowach ze swoimi dziećmi w różnym wieku, na różnym poziomie świadomości i różnych potrzebach.

Część z proponowanych przez nas książek wkrótce dostępna w naszej biblioteczce dla rodziców, a już teraz mogą Państwo wypożyczyć wybrane przez nas artykuły. Zapraszamy do naszej Strefy Świadomego Rodzica.
Jest to zupełnie subiektywny wybór, zachęcamy więc też do własnych poszukiwań. 🙂