Nazywam się Magdalena Dąbkowska. Pochodzę z Pionek, małej miejscowości w powiecie radomskim. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku geografia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Wszechnicy Świętokrzyskiej. Pracowałam z dziećmi i młodzieżą na koloniach, jako specjalista od edukacji ekologicznej w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, nauczyciel geografii w gimnazjum oraz nauczyciel i wychowawca w przedszkolu. Jako miłośnikowi przyrody zawsze ogromną radość sprawiało mi budzenie u podopiecznych zainteresowania środowiskiem naturalnym, przekazywanie im wiedzy na jego temat oraz pomaganie w odkrywaniu jego tajemnic. Pracując jako geograf chętnie organizowałam wycieczki oraz zajęcia w terenie.

Ze Szkołą Międzynarodową jestem związana od 2013 roku. Obecnie pełnię rolę asystenta w klasie 0. Prowadzę także klub plastyczny, gdzie jestem świadkiem tworzenia dzieł sztuki przez dziecięce rączki. Cieszę się, że mogę współpracować z nauczycielami w wychowaniu i edukacji dzieci. Praca ta jest wyzwaniem, ale daje mi dużo radości i satysfakcji.

Moim największym hobby jest taniec. Poznałam wiele stylów tanecznych i nadal chętnie poznaję nowe, jednak najbardziej fascynują mnie tańce pochodzące z Kuby: salsa, son, tańce afrokubańskie. Uwielbiam podróże, zwłaszcza wyprawy w tereny wysokogórskie, które uczą pokory wobec sił przyrody, gdzie mogę najzupełniej doświadczyć natury. Jestem także miłośniczką zwierząt i fotografii.