W dniach 27-28 lutego 2018, na terenie Podstawowej Szkoły Międzynarodowej The International School odbyły się finały szkolnego konkursu The English Song Contest.

Głównym celem konkursu było pogłębianie uzdolnień oraz kompetencji językowych oraz wokalnych naszych uczniów, zasobu słownictwa oraz nauka autoprezentacji i wystąpień publicznych.

W wydarzeniu wziął udział gość specjalny, Pan Łukasz Mielko, który jako wokalista zespołu Sound’n’Grace zasiadał w jury konkursowym.
Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-3 oraz uczniowie klas 4-6. Oprócz poziomu językowego oraz znajomość tekstu utworu, ocenie podlegała wymowa, poprawność gramatyczna oraz ogólny wyraz estetyczno – artystyczny.

Dziękujemy nauczycielom programu kanadyjskiego za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych.

Laureaci konkursu:

1.Pola Gudowicz
2.Kuba Sadowski
3.Weronika Boroń

1.Aleksandra Zielińska (pianino: Konrad Marciniak)
2.Szymon Gardziński (pianino: Bartek Gardziński)
3.Oliwia Gudowicz, Milena Zimoląg