Projekt “Starożytni Rzymianie”

Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie poznawali historię i kulturę starożytnego Cesarstwa Rzymskiego. Na początku projektu każdy uczeń otrzymał książeczkę zawierającą niezbędne informacje na ten temat. Każdy rozdział był czytany wspólnie na zajęciach, po czym uczniowie zostali poproszeni o zastosowanie swojej wiedzy w różnych zadaniach. Skupiliśmy się na historii, formach rządów, ogólnych strukturach rzymskiego społeczeństwa, rodzajach produkowanej przez nich sztuki oraz społecznych/kulturowych aspektach życia codziennego. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie potrawy jedli starożytni Rzymianie, zorganizowaliśmy wycieczkę do szkoły gotowania dla dzieci, gdzie dowiedzieliśmy się, jak przygotować rzymskie jedzenie i przygotowaliśmy kilka dań zgodnych z historią. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez archeologa, który podzielił się swoimi cennymi spostrzeżeniami, wykorzystując szeroką gamę rekwizytów.
Produktem finalnym projektu Ancient Romans była mozaika wykonana z czarnego papieru budowlanego z kolorowym połączeniem paper mache. Było miło i pouczająco.