Relacja z wręczenia Szlachetnej Paczki

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni!

Weekend Cudów, czyli weekend przekazania prezentów Rodzinie za nami.

Dzięki Tobie mogliśmy kolejny raz odwiedzić i wesprzeć tysiące najbardziej potrzebujących.

Pomagając Rodzinom, niosąc razem mądrą pomoc, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często również nasz świat.

Pozwalamy sobie na zatrzymanie, popatrzenie na innych z nadzieją i większą empatią. Bo przecież zmieniając wiele małych światów, zmieniamy nasz wspólny świat!

Dziękujemy, że jesteś i że pomagasz zmieniać świat na dobre.

Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Poniżej przeczytasz jakie były wrażenia Rodziny (Pani Małgorzata z rodziną) oraz słowa Wolontariusza, Wolontariuszki z Weekendu Cudów.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Kiedy zadzwoniłam do Pani Małgorzaty z informacją, że Darczyńca przyjechał już z paczkami i niedługo u niej będziemy, była przeszczęśliwa. Serdecznie nas zapraszała, a w tle było słychać śmiejącą się Zosię. Gdy dotarliśmy na miejsce, Pani Małgorzata i Zosia już na nas czekały. Widząc ilość paczek zaniemówiły i zaczęły nam pomagać w ich wyciąganiu.
Gdy Zosia otworzyła pierwszą paczkę, krzyknęła z wrażenia, ponieważ w środku znajdowała się jej wymarzona hulajnoga. Pani Małgorzata zaczęła czytać list od Darczyńców i ze wzruszenia nie mogła go dokończyć. Przekazała go mi, a gdy usłyszała całą resztę ciepłych słów znajdujących się w liście, rozpłakała się i zaczęła nas wszystkich przytulać. Odpakowała jeszcze parę paczek w jednej z nich znajdowały się upominki dla niej w postaci świeczek o jej ukochanym lawendowym zapachu. Uznała, że od razu postawi je na stole i ze łzami w oczach dziękowała nam. Bardzo spodobała jej się również nowa lodówka, która była o wiele większa od starej oraz patelnie, których wcześniej nie miała, a uwielbia gotować. Również szafki kuchenne bardzo ją ucieszyły, idealnie komponowały się z resztą mebli w mieszkaniu. Rodzina była nam bardzo wdzięczna i przekazała prezent w postaci pierniczków i ręcznie zrobionych śnieżynek z papieru. Kazała również przekazać podziękowania swoim Darczyńcom.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję Pani dyrektor Szkoły Międzynarodowej, Katarzynie Wierzbickiej, wszystkim pracownikom szkoły, dzieciom oraz rodzicom za sprawienie rodzinie tak cudownej paczki. Cieszy mnie, że nawet uczniowie poświęcają swój czas, aby wspierać innych w trudnych sytuacjach. To piękne, gdy młodzi ludzie stają się inspiracją dla innych i sami decydują się służyć pomocą. Serdecznie dziękuję wszystkim za wykazanie wielkiego serca, ogromnej empatii oraz zaangażowania w organizację wsparcia dla Pani Małgorzaty i jej córki. To niesamowite, że w dzisiejszych czasach pełnych ciągłego napięcia, pracy i ogólnego zgiełku, zdołaliście zatrzymać się, zainteresować losami tej rodziny i postanowić bezinteresownie im pomóc. Możecie być pewni, że to właśnie dzięki Wam życie rodziny stanie się lepsze, a święta pełne radości. Dzięki Waszej pomocy panie będą mogły skoncentrować się na przezwyciężaniu trudności życiowych i otworzyć nowy rozdział w swoim życiu. Współpraca z Panią dyrektor była istną przyjemnością, kontakt był świetny, a z każdym kolejnym telefonem od Pani Katarzyny było czuć coraz większe zainteresowanie. Spotkanie z rodziną wywołało we mnie niesamowitą radość, żyję ze świadomością, że teraz życie rodziny zmieni się na lepsze. Dla takich chwil chce się pomagać. Życzę Państwu cudownych, pełnych miłości Świąt Bożego narodzenia. Niech szczęście gości w Waszych domach tak, jak w domu Pani Małgorzaty i Zosi.

W przypadku pytań związanych z przekazaniem paczki Rodzinie, skontaktuj się z Wolontariuszem albo Wolontariuszką.

Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich odczuć związanych z udziałem w Szlachetnej Paczce i przeczytaniu tej relacji. Czy chciałbyś, chciałabyś się nimi z nami podzielić? A może masz jakieś pytanie? Napisz do nas na adres: darczynca@wiosna.org.pl.

Zachęcamy również do przeczytania naszego Raportu o Biedzie.

Jeszcze raz dziękujemy.

Wszystkiego dobrego!
Zespół Szlachetnej Paczki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *