Projekt “My school, my castle”

Moja szkoła, mój zamek

W ramach tego projektu z zakresu nauk społecznych uczniowie mieli za zadanie porównać średniowieczną społeczność zamkową ze współczesną społecznością szkolną. Na początek poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat zamków, czytając w klasie broszurę na temat konstrukcji zamku i społeczności, w której się mieścił. Następnie rozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach pomiędzy obiema społecznościami. Podobieństwo polega na przykład na tym, że obie społeczności mają pewną formę hierarchii, a różnicą jest absolutna władza, jaką wyższe stopnie w zamkach mają nad niższymi. Pozostały czas przeznaczono na pracę nad produktem końcowym: prezentacją pokazującą, czego nauczyli się dzięki temu projektowi. Poniżej znajduje się kompilacja prezentacji wszystkich uczestników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *