Odyseja Umysłu 2019

Dwie drużyny naszej szkoły już po raz trzeci wzięły udział w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu. Drużynę klas 2-3 stanowili: Krzyś, Jaśmina, Karolina, Kuba oraz Weronika. Drużyna przygotowała problem długoterminowy „DO ZOBACZENIA W UKRYCIU”. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć mechaniczne urządzenie, potrafiące na różne sposoby wtapiać się w otoczenie. Stworzenie to miało ukrywać się przed Poszukiwaczem, który próbuje je odnaleźć z jakiegoś niebanalnego powodu. Drużynę klas 4-5 stanowili: Sara, Julia, Magdalena, Nela, Emilka, Szymon i Alex. Uczniowie mierzyli się z problemem długoterminowym „EKIPA OMERATUNKOWA”, zbudowali OmerMobil – wehikuł, który pozwolił ekipie Omera i Pomocnikowi zaradzić trzem problemom.

Obie drużyny przygotowywały się do konkursu przez wiele tygodni. Gratulujemy drużynom kreatywności, zaangażowania i wspaniałej drużynowej współpracy. Oto jak wspominamy ten czas.

Uczniowie klas 2-3 zaprezentowali się również w 28. Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu, który dobył się w Gdyni w dniach 30-31 marca. W wydarzeniu wzięły udział 243 drużyny. Trójmiasto zapełniło się młodymi kreatywnymi ludźmi. Cieszymy się, że mogliśmy poznać Odyseuszy z innych części Polski.

Odyseja Umysłu 2018

W niedzielę 25 lutego dwie drużyn naszej szkoły wzięły udział w tegorocznych eliminacjach regionalnych ODYSEI UMYSŁU, które odbył się w Warszawie. Skład pierwszej drużyny tworzyli uczniowie klasy drugiej i trzeciej: Weronika, Mikołaj, Maks oraz Jeremi, Pola, Tomasz i Klara. Drużyna rozwiązywała problem długoterminowy „BAJDOKUMENT – PRAWIE PRAWDA”. Stworzyła i odegrała humorystyczny spektakl, w którym wydarzenia znane ze stron klasycznej powieści – „Ania z Zielonego Wzgórza” zaprezentowane zostały formie dowcipnej parodii programu dokumentalnego. Druga drużyna to uczniowie klas czwartych oraz klasy piątej: Stefan, Wiktoria, Tosia, Lena, Zigi oraz Konrad i Witek. Drużyna rozwiązywała problem długoterminowy „O CO CHODZI Z EMOJI”. Przygotowała historię o pewnym obrazku emocji – onegdaj słynnym, a obecnie zapomnianym. Swoje przedstawienie wzbogaciła o układ chorograficzny. Obie drużyny stanęły też przed rozwiązaniem problemu spontanicznego. W krótkim czasie miały za zdanie znaleźć jak najbardziej skuteczne rozwiązanie dla problemu, który przygotowali im sędziowie. Obie drużyny przygotowywały się do konkursu przez wiele miesięcy. Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie, ciężką pracę i piękną zespołową współpracę. Oto jak drużyny wspominają tegoroczną przygodę z ODYSEJĄ UMYSŁU.