Projekt „Miłośnicy Książek”

W ramach projektu „Miłośnicy książek” Uczniowie klasy 2 promują wartościową literaturę i grafikę dla młodych odbiorców. Uczniowie w ramach akcji Bookcrossing wymieniają się ulubionymi książkami, które ich zdaniem są niezwykle wyjątkowe, cenne i oryginalne.

Dzieci projektują i piszą własne książki metodą kolażu. Poznają arkana pracy i hobby Hansa Christiana Andersena i idąc w jego ślady tworzą własne historie i opowieści! Cykl zajęć „Nożyczki w rękach bajkopisarza” to tylko wstęp do dalszej części projektu! Przed nami wiele ciekawych wydarzeń m.in. warsztaty z autorką wierszy, lekcje biblioteczne w Bibliotece w Józefosławiu, czytanie książek przez zaproszonych gości, a także napisanie wspólnej klasowej książki w programie StoryBird!

Działamy hołdując idei: Be creative! 😊 Trzymajcie za nas kciuki!

Młodzi pisarze 😉 z klasy 2