W niedzielę 25 lutego dwie drużyn naszej szkoły wzięły udział w tegorocznych eliminacjach regionalnych ODYSEI UMYSŁU, które odbył się w Warszawie.

Skład pierwszej drużyny tworzyli uczniowie klasy drugiej i trzeciej: Weronika, Mikołaj, Maks oraz Jeremi, Pola, Tomasz i Klara.

Drużyna rozwiązywała problem długoterminowy „BAJDOKUMENT – PRAWIE PRAWDA”. Stworzyła i odegrała humorystyczny spektakl, w którym wydarzenia znane ze stron klasycznej powieści – „Ania z Zielonego Wzgórza” zaprezentowane zostały formie dowcipnej parodii programu dokumentalnego.

Druga drużyna to uczniowie klas czwartych oraz klasy piątej: Stefan, Wiktoria, Tosia, Lena, Zigi oraz Konrad i Witek.

Drużyna rozwiązywała problem długoterminowy „O CO CHODZI Z EMOJI”.

Przygotowała historię o pewnym obrazku emocji – onegdaj słynnym, a obecnie zapomnianym. Swoje przedstawienie wzbogaciła o układ chorograficzny.

Obie drużyny stanęły też przed rozwiązaniem problemu spontanicznego.
W krótkim czasie miały za zdanie znaleźć jak najbardziej skuteczne rozwiązanie dla problemu, który przygotowali im sędziowie.

Obie drużyny przygotowywały się do konkursu przez wiele miesięcy.
Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie, ciężką pracę i piękną zespołową współpracę.

Oto jak drużyny wspominają tegoroczną przygodę z ODYSEJĄ UMYSŁU.

W weekend 24-25 marca, drużyna Odysei Umysłu złożona z uczniów klas czwartych oraz piątej uczestniczyła w Ogólnopolskich Finałach w Gdyni. Oprócz problemu spontanicznego oraz długoterminowego, na Odyseuszy czekało mnóstwo atrakcji: strefa relaksu, impreza integracyjna oraz gala finałowa ze wspaniałymi niespodziankami. Ostatecznie drużyna zajęła 12 miejsce w Polsce. Gratulujemy!