W niedzielę 25 lutego dwie drużyn naszej szkoły wzięły udział w tegorocznych eliminacjach regionalnych ODYSEI UMYSŁU, które odbył się w Warszawie. Skład pierwszej drużyny tworzyli uczniowie klasy drugiej i trzeciej: Weronika, Mikołaj, Maks oraz Jeremi, Pola, Tomasz i Klara. Drużyna rozwiązywała problem długoterminowy „BAJDOKUMENT – PRAWIE PRAWDA”. Stworzyła i odegrała humorystyczny spektakl, w którym wydarzenia znane ze stron klasycznej powieści – „Ania z Zielonego Wzgórza” zaprezentowane zostały formie dowcipnej parodii programu dokumentalnego. Druga drużyna to uczniowie klas czwartych oraz klasy piątej: Stefan, Wiktoria, Tosia, Lena, Zigi oraz Konrad i Witek. Drużyna rozwiązywała problem długoterminowy „O CO CHODZI Z EMOJI”. Przygotowała historię o pewnym obrazku emocji – onegdaj słynnym, a obecnie zapomnianym. Swoje przedstawienie wzbogaciła o układ chorograficzny. Obie drużyny stanęły też przed rozwiązaniem problemu spontanicznego. W krótkim czasie miały za zdanie znaleźć jak najbardziej skuteczne rozwiązanie dla problemu, który przygotowali im sędziowie. Obie drużyny przygotowywały się do konkursu przez wiele miesięcy. Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły w konkursie, ciężką pracę i piękną zespołową współpracę. Oto jak drużyny wspominają tegoroczną przygodę z ODYSEJĄ UMYSŁU.

Niezwykle istotnym elementem projektu było przygotowanie krótkiej inscenizacji. Uczniowie klas czwartych zmierzyli się z klasycznym scenariuszem opowieści o „Czerwonym Kapturku”, natomiast ich starsi koledzy z jego uwspółcześnioną wersją zatytułowaną „Czerwona Czapeczka”. Praca w grupach projektowych nad poszczególnymi scenami wyrażonymi w teatrze muzycznym, teatrze cieni, pantomimy i lalkowym przyniosła bajeczny efekt.