Bardzo się cieszę, że mogę być częścią zespołu programu kanadyjskiego już drugi rok! Mój mąż, Stephen Bergen (nauczyciel 5 i 6 klasy), i ja cieszymy się, że mieszkamy w Polsce i jesteśmy częścią społeczności Szkoły Międzynarodowej. W tym roku, jestem asystentem nauczyciela w 2 klasie i uczę muzyki młodsze klasy szkoły podstawowej. Wierzę, że muzyka oraz różne aktywności muzyczne dostarczają dzieciom wspaniałych środków, które wykorzystają w nauce. Dla mnie to prawdziwa radość, że mogę wykorzystywać muzykę by wspierać umiejętności językowe naszych uczniów, jak również ćwiczyć ich rozwijające się zdolności muzyczne.

Posiadam stopień magistra z Muzykoterapii Uniwersytetu Stanowego Colorado, oraz stopień licencjata z Muzykoterapii Uniwersytetu w Minnesocie. Większość swojego życia zawodowego pracowałam jako muzykoterapeuta przy rehabilitacji neurologicznej, jak również pracowałam z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki. Jestem członkiem programu dla absolwentów muzykoterapii Uniwersytetu Stanowego Colorado i prowadzę prezentacje na temat mojej pracy w zakresie Muzykoterapii Neurologicznej na terenie USA oraz w innych krajach. Jestem również współautorką kilku artykułów oraz poszczególnych rozdziałów książek, w których opisuję moją pracę w zakresie terapii muzycznej.

Poza muzyką uwielbiam też czytać, podróżować, robić na drutach, jak również piesze wycieczki. Stephen i ja mamy dwie dorosłe córki, które są dla mnie najważniejsze. Obie pracują i studiują w USA.

Ponieważ odważyłam się postawić sobie wyzwanie w postaci nowych możliwości życiowych, te słowa Dr. Suess wiele dla mnie znaczą: „Nie płacz dlatego, że to już koniec. Uśmiechnij się, ponieważ to się zdarzyło”.