Patrząc na to z matematycznego punktu widzenia, dzieci spędzają około 30% ich prawdziwego życia w szkole tygodniowo pod opieką i nadzorem nauczycieli. To samo można powiedzieć o nauczycielach, którzy spędzają większość czasu z tą samą grupą uczniów. Ważne jest, aby klasa stała się ‘domem z dala od domu’, miejscem, w którym każdy chce być, gdzie każdy czuje się bezpieczny i gdzie opinie każdego są ważne. Właśnie klasa jest takim miejscem dla mnie i chcę, żeby była takim miejscem dla moich uczniów.

Urodziłem się w Toronto, Kanada, i spędziłem tam większość życia poza jednym rokiem, kiedy pracowałem w Melbourne, Australia, jako nauczyciel zastępczy oraz specjalista naukowy. Posiadam licencjat na kierunku Nauka Uniwersytetu w Toronto oraz tytuł magistra Instytutu Nauczycielskiego Ontario na Uniwersytecie w Toronto. Częste podróże sprawiły, że zrozumiałem, iż dom niekoniecznie jest tylko w jednym miejscu, ale jest wszędzie tam, gdzie są ludzie, których kochasz i na których Ci zależy; tam gdzie Twoje serce. Mimo, że odwiedziłem już wiele miejsc (USA, Australia, Japonia, Korea, Włochy, Francja, Polska), jestem pewien, że jest jeszcze wiele do odkrycia i wielu ludzi, których mogę spotkać. Jestem Polakiem w drugim pokoleniu, dlatego też zawsze czułem silną więź z krajem, z którego pochodzi moja rodzina i w związku z tym zdecydowałem się przyjechać do Polski i nauczać.

Do moich ulubionych hobby/rozrywek należą: komponowanie i słuchanie muzyki, przebywanie na łonie natury (spacery, wycieczki piesze i rowerowe), gra w tenisa i hokeja, oglądanie filmów, czytanie książek, granie w gry planszowe i wideo, rozmowy i śmiech ze znajomymi. Jednak zawsze jestem otwarty na nowe doświadczenia i pomysły.
Cieszę się, że Szkoła Międzynarodowa stanie się moim nowym domem i zrobię co w mojej mocy, żeby stała się drugim domem dla innych!