Dorota Stańczak

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i technikiem rehabilitacji i masażu. Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki rewalidacyjnej w Wyższej Szkole Pawła Włodkowica w Płocku oraz dodatkowo w Studium masażu i rehabilitacji w Warszawie, gdzie uzyskałam tytuł technika masażu i rehabilitacji. Od tego roku zaczynam studia z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej, przedszkolnej z elementami logopedii. Odbyłam również szkolenia z zakresu rehabilitacji, terapii SI, masażu, opiekuna wycieczek kolonijnych, matematyki dziecięcej, glottodydaktyki, terapii ręki oraz TUS.
W naszej szkole zajmuję stanowisko nauczyciela wspomagającego, ale również pracuję jako pedagog specjalny w okolicznej poradni pedagogiczno psychologicznej. Wiedzę swą zdobywałam nie tylko w Polsce – pracowałam z dziećmi z Zespołem Downa w jednym z Ośrodków Integreacyjnych Polonii Szweckiej w Stockholmie.

Oprócz spełnienia zawodowego dużo szczęścia daje mi rola mamy dwójki wspaniałych dzieci. Tworzę dla nich i z nimi zabawki sensoryczne, pomoce naukowe, przytulanki, poduchy, koce, dywany itp. Natomiast jako zwolenniczkę aktywności na świeżym powietrzu można mnie często zobaczyć na rowerze z przyczepką i na hulajnodze. Miłość moich pociech i sympatia, jaką obdarzają mnie moi uczniowie są dla mnie najwspanialszym uczuciem.

Jako nauczyciel nie tylko pomagam w procesie przyswajania wiedzy edukacyjnej, ale również w odnalezienia się w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Zarażam dzieci pasją tworzenia, pisania bajek, opowieści, cieszenia się zdrowym trybem życia oraz sportem
w każdej postaci.

Moją maksymą jest “iść za dzieckiem”, asekurować je w miarę możliwości i pozwolić mu samemu podejmować decyzje jeśli jest na nie gotowe. Bo dziecko chce i lubi być traktowane jak dorosły, jednocześnie zachowując swoją niewinność.