Nazywam się Alyssa Tantengco. Urodziłam się i dorastałam na przedmieściach Toronto. Posiadam licencjat z Języka Hiszpańskiego i Literatury Hiszpańskiej Uniwersytetu Western w Ontario oraz licencjat z Edukacji w Szkole Podstawowej Uniwersytetu Charles Sturt.

Dorastałam w rodzinie, która uwielbia podróżować, jako że moi rodzice pochodzą z Filipin i wyjechali do Kanady. Od najmłodszych lat mogłam rozwijać moje zainteresowania związane z podróżami oraz z kulturą.

Zostałam nauczycielem, ponieważ uwielbiam codzienną pracę z ludźmi w intensywnym i szybko zmieniającym się środowisku. Co więcej, realizuję swoją pasję dotyczącą globalnej edukacji, świadomości kulturowej i podróżowania.

W Warszawie mieszkam od trzech lat, a w Szkole Międzynarodowej pracuję już dwa lata. Przed przyjazdem do Warszawy przez rok uczyłam angielskiego w słonecznej Hiszpanii, gdzie utwierdziłam tylko swoją pasję nauczania.

Zawsze wierzyłam w słowa „Jeśli tylko czegoś pragniesz, to zawsze znajdziesz sposób by to zdobyć. A jeśli nie, to znajdziesz wymówkę.”