logo1

Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie,
Już w przyszłą środę, 10 kwietnia 2019 roku, rozpoczynamy kolejny projekt edukacyjny, który tym razem dotyczy przedmiotów humanistycznych, a nosi tytuł YESTERDAYS – PRESENT – DAYS TO COME. Projekt związany jest z realizacją i rozszerzaniem programu nauczania w zakresie przedmiotów takich jak: język polski, język angielski, historia, muzyka oraz plastyka. Naszym celem jest nie tylko realizacja programu wskazanych przedmiotów, ale także integracja zespołu klas 4-7. Kolejne dni projektowe będą dotyczyły doświadczeń, jakie są związane z historią, teraźniejszością oraz przyszłością i, mam nadzieję, pozwolą naszym uczniom na refleksję związaną z mijaniem czasu oraz trwałością pamięci i sztuki.

Środa, 10 kwietnia 2019 roku, to dzień przeszłości/historii. Wraz z edukatorami Fundacji Varsaviana przeniesiemy się w przeszłość i zagramy w gry miejskie, których fabuła osadzona jest w obrębie historycznego Starego Miasta. Niektórzy z nas wyruszą „Na ratunek”, inni wcielą się w role „Szpiegów”. Następnie udamy się do Muzeum Narodowego, gdzie wybrane zabytki sztuki polskiej posłużą nam za źródło wiedzy o życiu codziennym w dawnej Polsce. Po powrocie do szkoły nasi nauczyciele programu kanadyjskiego przybliżą nam malarstwo historyczne angielskiego kręgu kulturowego.

Czwartek, 11 kwietnia 2019 roku, to dzień teraźniejszości. Edukatorzy Adventure Warsaw zabiorą nas na dynamiczny, interaktywny spacer po Warszawie Nowoczesnej. Odwiedzimy: Warsaw Spire, Budynek Foster, gmach Centrum Nauki Kopernik oraz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Udamy się także na spacer po Bulwarach Wiślanych oraz do Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Po powrocie do szkoły, w ramach programu kanadyjskiego, odbędą się warsztaty zatytułowane „Modern Wonders of the World”/”Nowoczesne cuda świata”.

W piątek, 12 kwietnia 2019 roku, będziemy wybiegać w przyszłość. Naszym zadaniem będzie nagranie LipDuba – filmu, klipu, w którym grupa osób aranżuje teledysk do utworu „We are the Word”. Nasz klip będzie niespodzianką – efektem naszych wyobrażeń na temat przyszłości i naszej roli w jej tworzeniu. Trzymajcie za nas kciuki, bo dobry LipDub wymaga świetnego zgrania wszystkich uczestnikówJ

Chciałabym także dodać, iż w tym tygodniu nie ma: sprawdzianów, kartkówek, prac domowych.

W czasie naszego PROJEKTU, w trakcie którego pracujemy według zmienionego rozkładu zajęć, nie mamy również zajęć dodatkowych. W stałym trybie prowadzimy dyżury poranne i popołudniowe w godzinach 8.00 – 8.45 oraz 15.30 – 17.00.

Życzymy Wam wielu wrażeń, pomysłów i odkryć!
Serdeczne pozdrowienia,
Karolina Obarzanek & The International School Team