Kanadyjskie Święto Dziękczynienia

W poniedziałek, 14 października nasza szkoła świętowała Kanadyjskie Święto Dziękczynienia, które skoncentrowane jest na historii, tradycyjnych potrawach i wdzięczności. Typowe przysmaki w tym dniu to karmelizowane warzywa oraz ciasta jabłkowe i dyniowe. Nasi uczniowie spędzili ten dzień na nauce o tradycjach Święta Dziękczynienia oraz wzięli udział w tradycyjnych zabawach, jakie czekały na nich na sali gimnastycznej. Ale najbardziej ekscytującą częścią dnia był eksperyment zatytułowany “Turkey Egg Drop”, w ramach którego uczniowie poszczególnych klas projektowali “gniazdo”, które miało chronić indycze jajo przed rozbiciem podczas lotu z drugiego piętra. Wszystkie klasy mogły obserwować lot zaprojektowanych przez kolegów “gniazd”. Jesteśmy wdzięczni za tak spędzony czas i za edukacyjne Kanadyjskie Święto Dziękczynienia.