Created with GIMP

Barbara Handzlik

Nauczyci Edukacji Wczesnoszkolnej

Należę do szczęśliwej grupy osób, które nie miały wątpliwości przy wyborze drogi zawodowej. Odkąd pamiętam moje zainteresowania koncentrowały się wokół pracy z dziećmi.

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim sprofilowane na psychologii dziecka, oraz studia podyplomowe edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Bezpośrednio po ukończeniu studiów pracowałam w szkole integracyjnej na stanowisku psychologa. Zajmowałam się dziećmi szczególnie uzdolnionymi oraz dziećmi niepełnosprawnymi. Dało mi to możliwość obserwacji pełnego spektrum rozwoju dziecka. Kolejnym etapem mojej drogi zawodowej była praca wolontaryjna w Szkole Międzynarodowej w Wiesbaden, gdzie z zachwytem obserwowałam wspieranie uczniów w zakresie autoprezentacji, odkrywania indywidualnych talentów i zaszczepiania pasji uczenia się. Zastanawiałam się czy można przenieść te doświadczenia na teren polskiej szkoły. Takie możliwości dała mi Szkoła Międzynarodowa, w której pracuję od czterech lat. Za swój największy sukces zawodowy uznaję każdą sytuację, w której moi uczniowie niosą w świat wartości, nad którymi pracujemy każdego dnia. Kiedy widzę, że się wspierają, pomagają sobie, szanują się i doceniają swoje mocne strony.

Prywatnie jestem matką dwóch wspaniałych córek. Cała moja rodzina uwielbia spędzać czas w ruchu. Sport i podróże to nasze największe pasje.

Inni członkowie