W ramach tego projektu uczniowie klas 0-3 na zajęciach z programu polskiego oraz programu kanadyjskiego doskonalili zasady pisania listu oraz adresowania kopert. Poznali historię Poczty Polskiej oraz historię znaczka pocztowego. Spotkali się z Panią Agnieszką Bartoszewską, naczelnik poczty w Piasecznie oraz Panem Łukaszem, listonoszem, którzy zdradzili tajniki swojego zawodu, opowiadali o tym, jak wygląda życie poczty od tzw. kuchni. Kolejno uczniowie odwiedzili Muzeum Papiernictwa w Konstancinie – Jeziornej, gdzie wysłuchali ciekawych opowieści na temat produkcji papieru i sami czerpali papier. Klasy wymieniły się również korespondencją z uczniami innych szkół oraz między sobą. Zorganizowały zabawę w pocztę na terenie szkoły. Do dziś w naszej szkole rozbrzmiewa piosenka „Ten O’Clock Postman”.

„Mazowsze”

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w koncercie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca MAZOWSZE „Piękna nasza Polska cała” w towarzystwie Pierwszej Damy.

Mazowsze 4
Mazowsze 3

Klasa 0 i klasa 1 stworzyła piękne prace plastyczne w tematyce folkloru. Klasa 2 omówiła turystyczne i przyrodnicze walory Mazowsza, odkrywała zabytki Warszawy. Klasa 3 poznała historię Zespołu Ludowego MAZOWSZE, przygotowała ścienną gazetkę o tym, jak obecnie funkcjonuje zespół. Projekt wzbogacony został o konkurs plastyczny na najpiękniejszą wycinankę ludową. Wpłynęło wiele pięknych prac. Nasze jury długo pracowało nad wyborem tych najciekawszych.

Mazowsze 5
Mazowsze 7
Mazowsze 6
Mazowsze 8

Uczniowie odwiedzili Państwowe Muzeum Etnograficzne. Zwiedzili jego wystawy oraz uczestniczyli w warsztatach „Poznajemy stroje ludowe”, “Wycinankowy obrazek” oraz „Na szkle malowane”. Częścią projektu była też Wieczornica Patriotyczna, szkolne wydarzenie, które ma charakter patriotyczno-ludowy – uczniowie zaśpiewali patriotyczne i ludowe piosenki oraz zatańczyli polskie tańce ludowe.