Książka Miesiąca

Drodzy Państwo,
Wracamy do naszego comiesięcznego zwyczaju proponowania Państwu książek z zakresu psychoedukacji, psychologii dziecka i problematyki dotyczącej rodzicielstwa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie dość trudno jest poruszać się w gąszczu istniejących na rynku pozycji z kategorii książek “Dla Rodziców”. Dlatego mamy nadzieję, że choć trochę ułatwimy Państwu wybór lub staniemy się dla Państwa inspiracją do własnych poszukiwań.
Dobór książek miesiąca jest całkowicie subiektywny.

Marcowa Książka Miesiąca:

Adele Faber i Elaine Mazlish: “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”

Wybrałam dla Państwa tę książkę, ponieważ w bardzo przystępny i ciekawy sposób przedstawia pomysły na ulepszenie i pogłębienie relacji między rodzicem i dzieckiem. Mam wrażenie, że autorki książki wychodzą naprzeciw współczesnym rodzicom, którzy chyba, jako pierwsze pokolenie matek i ojców starają się świadomie wykorzystywać dobytek współczesnej psychologii i wdrażają go w swoje autorskie podejście do wychowania, opartego na szczerym i otwartym kontakcie z dzieckiem.
Książka zawiera szereg propozycji, w jaki sposób wychowywać dziecko bez stosowania systemu kar oraz pokazuje, jak zbudować relację bazującą na wzajemnym szacunku, współpracy i zrozumieniu.

Życzę Państwu miłej lektury.

Zofia Piersa-Poddębniak
Psycholog, Psychoterapeutka